در سومین روز از هفته دولت، ویژه مراسم گرامیداشت هفته دولت و‌روز کارمند با حضور فرماندار، مسئولین شهرستان و‌کارمندان ادارات برگزار شد .

 

فرماندار سردشت در این مراسم با تبریک هفته دولت ‌و روز  کارمند به عملکرد دولت اشاره ی داشت ‌و گفت: بیان عملکرد دولت در سطح کلان یا شهرستانی به این معنا نیست که کم و‌کاستی وجود ندارد اما ادای حق مطلب در مورد خدماتی که انجام شده است منصفانه و وظیفه ماست.

 

«نژاد جهانی» افزود: عملکرد فقط پروژه های عمرانی نیست و نبایدنگاهمان صرفا بودجه ای و عمرانی باشد بلکه با ایده، ابتکار و خلاقیت، تکریم ارباب رجوع و ارتباط عاطفی، تلاش برای تقویت بنیان‌های اجتماعی ‌‌و سازمانهای مردم نهاد، گرایش به تفکر جمعی، مدیریت صحیح منابع ‌و‌ جلوگیری از پرت منابع می توان بهره وری را افزایش داد.

 

وی ادامه داد: در هفته دولت ۶۰ پروژه  با اعتبارحدود ۳۱ میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی می شود.

 

جهانی در رابطه با توزیع اعتبارات شهرستان گفت: امسال در توزیع اعتبارات، به بخش های که  در رده بندی ‌استانی در سطح مطلوبی قرار  نداشتند توجه خاصی صورت گرفته تا شاخص های برخورداری بهبود نسبی حاصل کنند.

 

فرماندار سردشت تصریح کرد: کسانی که فاصله انداختن بین دولت و‌ مردم را رواج داده و تصور می کنند که بین منافع آنها تعارض و تفاوت وجود دارد در اشتباه هستند و اگر دولت‌ ها با تامین مشکل معیشتی و رفاه روبرو می شوند باید ریشه آن را در رفتارهای فردی ما جستجو‌کرد که منجر به ایجاد مشکل در سطوح کلان می شود.

 

جهانی به جایگاه دولت در اذهان عموم اشاره کرد ‌گفت: در نگاه عرفی دولت را حکومت و نظام می دانند ولی در اصطلاح سیاسی دولت بخش اجرایی نظام است اما اهمیت آن به عنوان پیشانی خدماتی و اجرایی به حدی است که همه آن را مترادف با حاکمیت و نظام تصور می کنند و‌ این موضوع بار مسئولین را سنگین می کند تا بتوانند در برابر خواسته های مردم پاسخگو‌ باشند.

 

 

در این مراسم از کارمندان نمونه و تعدادی از مدیران شهرستان تجلیل بعمل آمد.