دومین جشنواره انگور سیاه سردشت عصر یکشنبه با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در منطقه گردشگری گراوان برگزار شد

 

فرماندار سردشت در این جشنواره به تشریح عنوان دومین جشنواره انگور سیاه و مکان آن پرداخت و گفت: این محصول منحصر به فرد با خوشه صنعتی بیش از ۱۰ محصول متفاوت با کارکردهای مختلف است، گراوان تاج زیبایی های کشور و یک اثر ثبت شده ملی بوده، و ربط نیز شهر فرهنگ، همدلی، اتحاد و تلاش برای توسعه همه جانبه است.

 

نژاد جهانی افزود: شهرستان سردشت هم با تمامی روستاها و شهرهایش نگین سبز آذربایجان غربی و غرب کشور است که مردم و مسئولین آن برای پیشران توسعه این شهرستان در استان و کشور تلاش می کنند.

وی تصریح کرد: امیدواریم در سالهای آتی این جشنواره در مناطق دیدنی دیگر شهرستان همچون پل قلعه تاسیان، دشت وزینه، جنگل های ۸۰ هزار هکتاری سردشت، آبشار شلماش، روستاهای دیدنی منطقه آلان و بیوران، رودخانه گرژال و غیره برگزار شود و با ترکیب ابزارهای مختلف توسعه شامل گردشگری، صنایع بسته بندی، کشاورزی و باغداری، برند سازی و ایجاد خوشه های صنعتی در این راستا گام های بسیار بلندی را برداریم.

 

جهانی بیان کرد: نگاه مدیریت خرد اقتصادی در حوزه انگور سیاه نیست بلکه می خواهیم با حمایت از محصولات ارگانیک به ویژه انگور سیاه سیاست گذاریهایی در این راستا انجام داده و راهبری کنیم و این تبلیغ و همراهی زمینه ساز توسعه روبه بهبود و ارزش آوری بسیار زیاد برای شهرستان باشد.

 

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز در دومین جشنواره انگور سیاه سردشت گفت: علت برگزاری هر ساله این جشنواره ارگانیک بودن کشت و برداشت این محصول است که جزو سالمترین محصولات کشاورزی استان محسوب و به دلیل جنگلی بودن مزارع آن بهره برداران در این راستا زحمت و مشقت فراوانی را متحمل می شوند.

 

اسمعیل کریم زادهافزود: آذربایجان غربی با ۲۳ هزار هکتار اراضی تحت کشت انگور یکی از اصلی ترین قطب های تولید این محصول در سطح کشور است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی بیان کرد: در سایه تلاش های دولت و کشاورزان شاهد تولید ۶٫۵ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در سطح استان هستیم.

وی با اشاره به اینکه سردشت یکی از شهرستان های موثر در تولید محصولات کشاورزی ارگانیک است، گفت: ۵۵۰۰ هکتار از اراضی سردشت به کشت این محصول اختصاص یافته که به صورت خودرو و جنگلی تولید و سالانه ۳۵ هزار تن برداشت می شود.

کریم زاده ادامه داد: حمایت از محصولات ارگانیک جزو برنامه های کاری این سازمان بوده و اراضی که در دل جنگل به منظور کشت محصولاتی همچون انگور سیاه ایجاد شده کمک می شوند.

وی اضافه کرد: برای ایجاد مجتمع های تفریحی و گردشگری هم سازمان میراث فرهنگی و گردشگری چنانچه مجوزی را صادر کند بلافاصله سازمان جهاد کشاورزی زمین آن را تخصیص و در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان نیز مصوب و برای پرداخت وام به بانکها احاله می شود.

وی یکی از اهداف جشنواره را شناساندن استعدادها و کاربریهای بالقوه مناطق برای سایر هموطنان عنوان کرد و افزود: رسانه ها با معرفی محصول کاملا ارگانیک انگور سیاه سردشت نقش مهمی را در این عرصه ایفا می کنند که با تاثیر در بخش هایی همچون تازه خوری، جذب سرمایه گذاران صنایع تبدیلی و تکمیلی و غیره ارزش افزوده آن را ارتقا می دهند.

 

 

مدیریت جهاد کشاورزی سردشت هم گفت: انگور سیاه حیثیت و شناسنامه سردشت است و بیش از ۵۰ هزار خانوار در نهایت سختی از این راه امرار معاش می کنند.

احمد علیپور با ابراز تاسف نسبت به پایین بودن قیمت انگور سیاه در بازار، افزود: امیدواریم در خلال برگزاری چنین جشنواره هایی به معرفی بیشتر این محصول کاملا ارگانیک کشور و بازاریابی های ملی و بین المللی پرداخته شود.

 

 

در حاشیه این جشنواره ۵۰ غرفه فروش محصولات بومی منطقه شامل انواع میوه جات انگور سیاه، انار، هلو، گلابی وحشی، و همچنین عسل، گیاهان دارویی، صنایع دستی، جمع اوری کمکهای خیریه برای کودکان بی بضاعت توسط جمعیت خیریه طنین ندای رحمت و‌جمعی از فعالین مدنی، فرآورده های انگور سیاه مثل باسوخ، دوشاب، میوژ، گوزمه، حلوا شکری، ترشی انگور در معرض عموم قرار گرفت.

 

در سطح شهرستان بیش از ۱۰ رقم انگور وجود دارد که مهم ترین آنها ارقام رشه، طایفی و مام برایمه است و عملکرد آن ۵٫۵ تن در هکتار است.

شیره انگور یا دوشاب، مویز، باسوخ و گوزمه از مهم ترین محصولاتی است که به صورت سنتی از این محصول به دست می آید.

انگور سیاه تسکین دهنده فشارهای عصبی، افزایش دهنده شیر مادران، پاک کننده معده و روده از مواد زائد و همچنین از بین برنده چین و چروک پوست است.