مدرسه ۱۲ کلاسه محله “هدف مارغان” با اعتبار تخصیصی ۲۰ میلیارد ریال با حضور مدیر کل راه و شهرسازی و معاون مدیر کل آموزش و‌ پرورش استان آذربایجان غربی در سردشت کلنگ زنی شد.

 ساخت این پروژه به صورت مشارکتی و از محل اعتبارات ملی شرکت بازآفرینی شهری ایران به نمایندگی اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی انجام می گیرد.

 

زمین این طرح نیز توسط اداره راه و شهرسازی سردشت به مساحت یک هزار و ۱۶۹ مترمربع اهدا شده که در سه طبقه ساخته و مدت یکسال برای اتمام آن نیاز است.

فرماندار سردشت در آیین کلنگ زنی این مدرسه  گفت: ستاد بازآفرینی در سطح استان تشکیل شده و یکی از حوزه های مهم و تاثیرگذار و نیرو محرکه سایر دستگاه های اجرایی است که نگاه جامعی به بحث توسعه و توزیع متناسب امکانات در سطح شهرستانها با توجه به نیازها دارد.

نژاد جهانی اضافه کرد: در سطح شهر سردشت بافت فرسوده حاشیه زیادی وجود دارد که امیدورایم بخش قابل توجهی از اعتبارات در این راستا برنامه ریزی شود.

وی تجهیز مدارس پس از ساخت آنها را یکی از اولویت دارترین بحثها عنوان کرد و افزود: چالشی که طرح های افتتاحی شهرستان پس از ساخت با ان مواجه هستند تجهیزشان بعد از ساخت است به همین جهت از اداره کل توسعه و نوسازی مدارس استان انتظار داریم که فاصله اتمام ساختمان با تجهیز آن به صفر برسد.

 

امام جمعه سردشت نیز در این مراسم خاطر نشان کرد: دانش آموزان سرمایه های اجتماعی این مملکت هستند و توجه به آموزش و تربیت آنها در صدر بسیاری از امورات قرار دارد.

 

ماموستا محمد واوی افزود: بافت نامتناسب و رشد این شهر به شکلی است که شاهد توزیع ناعادلانه فضای آموزشی در آن هستیم و ساخت چنین مدرسه ای در این مکان یکی از ارزشمندترین کارها است.

 

وی با انتقاد از تاخیر چندین ساله در برخی از پروژه های شهرستانی پس از کلنگ زنی آنها گفت: برخی از کلنگ زنی ها به فراموشی سپرده می شوند و امیدوارم مسئولان با همت و تلاششان در زمان تعیین شده این طرح را تحویل و تجهیز کنند.

 

در شهرستان سردشت، هزار و ۴۰۰ دانش آموز در سالتحصیلی جدید مشغول تعلیم و تربیت  هستند