مشکلات حوزه راه و شهرسازی سردشت با حضور مدیر کل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی بررسی شد

فرماندار سردشت در جلسه ای با حضور مدیر کل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی که روز سه شنبه در محل سالن شهرداری شهر سردشت برگزار شد به بررسی مشکلات و پروژه های حوزه راه پرداخت و گفت: با وجود مشکلات عدیده ای که در حوزه راه و شهرسازی داریم و راههای شهرستان به نسبت استانداردهای استانی در سطح پایین تری قرار دارند اما با این وجود نیز در بیان مطالبات و انتظارات شرایط و محدودیت های اعتباری را در نظر می گیریم و امیدوار هستیم که مسئولین استانی در جهت پیگیری مطالبات ضروری و اساسی شهرستان همت گمارند.

"نژاد جهانی" در رابطه با  محور نلاس – بناویله گفت: این پروژه در هدایت ترافیک مسیر نقش موثری دارد وبخشی از ان تکمیل و پل آن که قبلا در مطالعات آن طراحی نشده بود با مشارکت و همیاری خیرین در حال احداث است و اتمام پروژه نیاز به تلاش جدی دارد .
وی به پروژه ی 5 محوری قرارگاه خاتم الانبیا اشاره کرد و آن را مهم و بلاتکلیف خواندو خواستار رسیدگی به آن شد 
فرماندار سردشت توجه ویژه به جاده های آنتنی شهرستان را مورد تاکید قرار داد و گفت :مجموعاً 11 کیلومتر جادههای آنتنی در شهرستان داریم که بعضی از آنها با وجود اینکه مسافت کمی دارند محور دسترسی نقاط پر جمعیت هستند.

 جهانی گفت: محور میرآباد به ساوان نیز بخش وسیعی از نقاط پرجمعیت شهرستان را پوشش می دهد و بایستی در دستور کار برای بهسازی و آسفالت قرار گیرد. 
وی تصریح کرد: محور سردشت به بوکان به جهت دسترسی نزدیک به شهرستانهای مرکزی استان و تاثیر آن در رونق مبادلات از مرزکیله از اهمیت خاصی برخوردار بوده  و یکی از آرزوهای دیرینه مردم شهرستان است .
وی ادامه داد: مسافت محور سردشت به بوکان 99 کیلومتر است که کل محور بازگشایی شده و فقط 21 کیلومتر آن باقی مانده تا آسفالت شود و انتظار داریم تا در فاز اول به عنوان جاده روستایی تعریف و اعتباراتی برای آن در نظر گرفته شود و در مرحله بعد برای توسعه آن اقدام نماییم.
جهانی در ادامه به مساکن مهر اشاره کرد و گفت: در این بخش نیز مشکلاتی وجود دارد و پیشرفت مساکن مهر به نسبت استان پایین است.

مدیر کل راه و شهرسازی نیز در این جلسه پس از استماع مطالبات شهرستانی رسیدگی به انها را در دستور کار قرار داد و قول مساعد داد تا نسبت به پیگیری آنها اقدام نماید.
ابراهیم مبارک قدم در ادامه سفر یک روزه خود به شهرستان سردشت از پروژه های مساکن مهر سایت 20 هکتاری بیوران و محور مواصلاتی سردشت به بوکان بازدید نمود.