جشنواره غذاهای محلی و صنایع دستی با عنوان عفاف و حجاب و ایثارو شهادت باحضور تاجفر مدیرکل امورزنان و خانواده استان ، علی پیام مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امورایثارگران استان، قلی پور مدیرکل صندوق کارآفرینی امید،اقشار مختلف مردم ، جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در مجموعه ورزشی شهر ربط برگزار گردید.

 
در این مراسم که با هدف شناساندن پتانسیل های موجود در شهر ربط جهت توسعه و پیشبرد اهداف شهر و چشم انداز های توسعه در سال های آتی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و عفاف و حجاب برپا شد ، هریک از مسئولان استانی با ایراد سخنرانی هایی ضمن تقدیر از بانیان جشنواره و مردم مهمان نواز شهید پرور شهر ربط  مرزداران  راحافظان اصلی امنیت و وحدت در منطقه عنوان و بیان داشتند که اسوه ایثار و جهاد هستندو با صدها شهید والا مقام و جانباز توانسته اند مدال افتخار آزادگی و عزت و مردانگی برگردن بیاویزند و صلح و صفا و امنیت و آسایش را به مردم ایران زمین هدیه نمایند. 

فرماندار شهرستان سردشت نیز دراین مراسم ضمن تسلیت و تهنیت به مناسبت ایام فاطمیه س ، عزت و اقتدار انقلاب اسلامی را در سایه خون شهدا وهدایت های داهیانه امام شهدا و مقام معظم رهبری دانست و گفت : ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همواره عامل اصلی دفع توطئه و دسیسه های شوم دشمنان بوده است. 

مهدوی نیا با بیان اینکه زنان ایران اسلامی با تاسی از بانوان بزرگ اسلام همواره  مسیر عزت و افتخار را طی می کنند  افزود : اینک رسالت بانوان تربیت و معرفی الگوی فاطمی و احیای هویت والای زن مسلمان در راستای تقویت و تعالی نهاد خانواده و توسعه فرهنگ عفاف و حجاب است. 

در ادامه 230 نفر از دانش آموزان به همراهی شورش نصیری سریعترین نقاش آسیا نقاشی 500 متری با مضمون ایثاروشهادت و عفاف وحجاب کشیدند همچنین به نمایش گذاشتن آثار هنری یکی از هنرمندان شهر ربط به همراه  100 نوع غذای محلی از 65 نفر و صنایع دستی ازجمله بافندگی،منجوق دوزی، ملیله دوزی ، فرش دستباف از 85 نفر بانوان این شهر  ازدیگر برنامه های این جشنواره بودند. 

درپایان از مسئولان مهمان ، فرماندار ، نفرات برتر صنایع دستی ، غذاهای محلی ، نقاشی و بانیان جشنواره به تعداد300 نفر تجلیل شد. 

در حاشیه این مراسم مسئولان ضمن اینکه فرش یکصدمتری را افتتاح کردند از کارگاه های فرش دستباف و برش کاغذ شهر ربط بازدید و از نزدیک به بررسی و مشکلات صنایع خرد این شهر پرداختند. 

در ادامه  با خانواده معظم شهید بریاجی دیدار و از صبر و پایمردی این خانواده تجلیل به عمل آوردند.